Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Zenza Bronica GS-1

11. února 2018 18:33 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Už nějakou chvíli jsem pokukoval po středním formátu s šachtou a současně trochu větším, než je můj Pentax 645N. Ten je ideální na portrétní nebo reportážní fotografii a doufám, že ještě hodně svitků touhle parádní kamerou protáhnu. Ale na krajinu nebo zátiší jsem chtěl zkusit něco trochu jiného, co by naturelem a formátem více odpovídalo rozvážné, statické fotografii v krajině případně ve městě. Původně jsem měl vyhlédnutou Mamiyu RB67, ale nechal jsem se přesvědčit, že Bronica GS-1 by mohlo být to pravé.

Moje aktuální výbava v tomto formátu: Zenza Bronica GS-1, 1x záda 120, 1x záda 220 (používám na panoramatické fotografie 135 mm), šachta, Zenzanon-PG 65/F4, Zenzanon-PG 100/F3.5, Zenzanon-PG 250mm/F5.6, grip.

Trochu technických dat k tělu:

  • formát 6x7 (55,6 x 69 mm, poměr stran 4 : 5)
  • závěrka pracuje v rozsahu 1/500s až 16s a v režimu B (T a A s měřícím hranolem); centrální - elektronicky řízená
  • natažení zrcátka je spřaženo s převíjením filmu
  • předsklopení zrcátka, multiexpozice

bronica GS-1

bronica GS-1

Zatím se navzájem oťukáváme, ale myslím, že to půjde :-) Fotografie k nahlédnutí ve fotogralerii, v kategorii Bronica GS-1.

Celý systém Broniky GS-1 je shrnut v následujícícím schématu. K dispozici je sice jen 9 objektivů, ale je pokrytý rozsah od 50 mm (ekv. 25 mm na kinofilmu) do 500 mm (ekv. 250 mm na kinofilmu), což je pro moje účely naprosto dostačující (stejně počítám, že si vystačím jen se dvěma :-).

System Bronica GS-1

Manuál v angličtině ke stažení na stránkách: http://www.cameramanuals.org/bronica/bronica_gs-1.pdf

Sháníte-li kabelovou spoušť na tento fotoaparát, možná Vám pomůže tato alternativa.

Přečteno: 3280x

Komentář

  1. Valeš · 17. srpna 2018 07:26 · # 

    Dobrý den mám možnost zakoupit tuto mašinu s neměřícím hranolem a objektívem PG 150 jednou kazetou na 6×7 za 11500 je to rozumná cena a mám pár dotazu/neumím anglicky tudíž si to nevyčtu z manuálu/ dá se sehnat baterie a jaká má to samospoušť nebo možnost připojení drátěné spouště.Je to dobrý fotoaparát na krajinu a krajiný detail?.Děkuji za odpovědi Valeš.

  2. Milan D. · 5. února 2019 14:21 · # 

    Bohužel jsem nějakou dobu nekontroloval komentáře … na krajinu je to parádní stroj, ta 150 bude spíš na ten krajinný detail. Baterie se dá sehnat, má značení GP 476A a stojí kolem 50 Kč. Pokud je vše kromě hranolu funkční, tak je to cena adekvátní … dá se při troše štěstí sehnat na eBay levněji, ale je to trochu loterie. Pokud můžete vyzkoušet, osahat, pak bych raději volil tuzemského prodejce.

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.