Klasický "fotograf" Plzeň

20. dubna 2008 13:36 | Rubrika: Profil
Kategorie: ,

ikonka

S rostoucí digitalizací našich životů jsem omezil digitální fotografii (na nejnutnější možnou míru) a vracím se zpět ke kořenům klasické černobílé fotografie. Uvězněn na několik hodin v temné komoře objevuji záludnosti vývojek, ustalovačů, ale především krásu, když se výsledný obraz rodí přímo pod rukama. Na body zatím prohrávám, ale snažím se :o)

profil

Moje nejvíc-nejoblíběnější fotoaparáty jsou momentálně středoformátové Pentax 645NZenza Bronica GS-1 a Zenza Bronica S2 ... občas něco cvaknu i na některou ze svých Flexaret případně kinofilmový Pentax ME Super. V podstatě se nebráním žádnému fotografickému žánru, ale poslední dobou se pokouším kromě klasické krajiny a zátiší i o portrétní fotografii a "umělecký" akt.

temná komora Plzeň

Asi bych se úplně nenazýval fotografem, ale focení mě baví :o) Bydlím v Plzni a tak i většina mých fotografických aktivit probíhá právě zde nebo v blízkém okolí Plzně.

Všechny fotografie ve fotogalerii vznikaly klasickou analogovou cestou (nafocení + domácí vyvolání negativu). Digitalizaci negativů provádím na deskovém skeneru EPSON V700 PHOTO - není to sice žádná oslňující kvalita, ale jako náhledy na web je to zatím dostačující. S fotografií nazvětšovanou na barytový fotopapír se to ale nedá srovnat! :-)

Pokud nashromáždím dostatek kvalitního materiálu (což je ten hlavní problém), mám drzost k občasné veřejné exhibici viz Reference a výstavy.

me


Moje běhání na Stravě

Přečteno: 18827x

Komentáře jsou uzavřeny.

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.