Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Modeling - nabídka focení

30.4.2009 22:30 | Rubrika: Modeling

Poslední dobou se věnuji focení lidí.....portréty, glamour, akty atd. Ukázky práce najdete pod textem. Bydlím v Plzni a proto vlastní focení probíhá po dohodě převážně v exteriérech a interiérech v Plzni a blízkém okolí.

Spolupráce s modelkami je oboustranně neplacená. Jde o tzv. formu TFP. Dnes fotím prakticky již jen klasicky na černobílý film a fotografie zpracovávám v temné komoře.

Jsem amatér a fotím pro radost, focení mě naštěstí neživí. Proto si mohu dovolit fotit toho, kdo mne zaujme a s kým mám zájem spolupracovat. Ze vzájemného focení pak mají obě strany jak modelka, tak fotograf výsledné fotografie k vlastní prezentaci.

Pokud Vás fotografie zaujaly, jste zajímavý typ ženy či dívky a máte chuť do focení, napište a třeba se dohodneme ;-)

Reference např. na serveru Fotopatracka.cz

 

 

Pravidla spolupráce:

  1. fotím klasicky na černobílý film - pořízené fotografie Vám mohu poslat až po vyvolání filmu a naskenování (případně nazvětšování na papír). V průběhu focení Vám při nejlepší vůli opravdu nemohu ukázat pořízené snímky :-)

  2. věk modelky 18+ (u modelek mladších 18-ti let je nutný písemný souhlas rodičů a nestojí mi to za případné komplikace...taky bych nerad, aby moje nezletilá dcera fotila s někým neznámým bůhví-kde...takže opravdu ne)

  3. podepsaná model release - jde o oboustrannou ochranu...jednak modelky, že za focení obdrží přiměřený počet fotografií, a fotografa, že budu moct použít pořízené fotografie ke své prezentaci (podrobnosti viz. článek)

  4. s modelkami spolupracuji tzv. formou TFP (TFCD) - nikdo nikomu nic neplatí a obě strany mohou použít pořízené fotografie ke své prezentaci
    Nezlobte se, pokud Vám focení odmítnu - jedno focení mě na materiálu vyjde minimálně na 250,-Kč (spíše víc a to nepočítám čas strávený focením a zpracováním fotografií) a protože od modelek žádné peníze neberu, tak si alespoň vybírám kdo je pro mě zajímavý typ a obohatil by moje portfolio.

  5. modelkám z focení posílám v digitální formě 5 - 8 černobílých fotografií + případně něco na papír

Tímto děkuji modelkám, se kterými jsem spolupracoval, že to se mnou vytrpěly :-)

Přečteno: 27153x


Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.