Klasický "fotograf" Plzeň

20.4.2008 13:36 | Rubrika: Profil

ikonka

S rostoucí digitalizací našich životů jsem omezil digitální fotografii (na nejnutnější možnou míru) a vracím se zpět ke kořenům klasické černobílé fotografie. Uvězněn na několik hodin v temné komoře objevuji záludnosti vývojek, ustalovačů, ale především krásu, když se výsledný obraz rodí přímo pod rukama. Na body zatím prohrávám, ale snažím se :o)

profil

Moje nejvíc-nejoblíběnější fotoaparáty jsou momentálně středoformátové Pentax 645NZenza Bronica GS-1 a Zenza Bronica S2 ... občas něco cvaknu i na Flexaret VI nebo kinofilmový Pentax ME Super. V podstatě se nebráním žádnému fotografickému žánru, ale poslední dobou se pokouším kromě klasické krajiny a zátiší i o portrétní fotografii a "umělecký" akt.

temná komora Plzeň

Asi bych se úplně nenazýval fotografem, ale focení mě baví :o) Bydlím v Plzni a tak i většina mých fotografických aktivit probíhá právě zde nebo v blízkém okolí Plzně.

Všechny fotografie na tomto webu vznikaly klasickou analogovou cestou. Digitalizaci negativů provádím na deskovém skeneru EPSON V700 PHOTO - není to sice žádná oslňující kvalita, ale jako náhledy na web je to zatím dostačující. S fotografií nazvětšovanou na barytový fotopapír se to ale nedá srovnat! :-)

Pokud nashromáždím dostatek kvalitního materiálu (což je ten hlavní problém), mám i tu drzost k občasné veřejné exhibici. Protože vše od vyvolání filmu, přes zvětšování na papír v temné komoře až po adjustaci výsledných fotografií do vlastnoručně výráběných rámečků dělám ručně, je to o to větší adrenalin!
--> Reference a výstavy

Přečteno: 13839x


Komentáře jsou uzavřeny.

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.