Fotografické Curriculum vitae

20.4.2008 13:36 | Rubrika: Profil

ikonka

S rostoucí digitalizací našich životů jsem omezil digitální fotografii (na nejnutnější možnou míru) a vracím se zpět ke kořenům klasické černobílé fotografie. Uvězněn na několik hodin v temné komoře objevuji záludnosti vývojek, ustalovačů, ale především krásu, když se výsledný obraz rodí přímo pod rukama.

profil

Můj nejvíc-nejoblíběnější fotoaparát je momentálně středoformátový Pentax 645N, ale občas něco cvaknu i na kinofilmový Pentax ME Super nebo Flexaret VI. V podstatě se nebráním žádnému fotografickému žánru, ale poslední dobou se pokouším zejména o portrétní a dokumentární fotografii.

temná komora Plzeň

Asi bych se úplně nenazýval fotografem, ale focení mě baví :o) Bydlím v Plzni a tak i většina mých fotografických aktivit probíhá právě zde nebo v blízkém okolí Plzně.

Všechny fotografie na tomto webu vznikaly klasickou analogovou cestou. Digitalizaci negativů provádím na deskovém skeneru EPSON V700 PHOTO - není to sice žádná oslňující kvalita, ale jako náhledy na web je to zatím dostačující. S fotografií nazvětšovanou na barytový fotopapír se to ale nedá srovnat! :-)

--> Reference a výstavy

Přečteno: 12071x


Komentáře jsou uzavřeny.

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.